המטרה

בית המדרש ‘נהר-דעה’ הוקם כדי לשמש בית חם, נעים ומכיל, עבור כל מחפש המשתוקק להכיר את תורת רבי נחמן ממקורותיה השורשיים, ובלבוש עכשווי. בדיבוק חברים. ומתוך חתירה ללימוד, העמקה, ותרגום לחיי המעשה.

 

מדוע הקמנו את בית המדרש?

‘נהר-דעה’ נולד מתוך חיפוש, חיפוש אישי של אנשים ממקומות ולבושים שונים הצמאים לקרבת השם. כן, גם בדור הזה אנחנו עדיין משתוקקים למצוא את הדרך שתחבר את הלב שלנו אל השם. וכך מצאנו, כל אחד בדרכו, את פסיעותיו מובילות אותו לזרועותיו של הצדיק, רבי נחמן. עבורנו הוא הרבי שמכוון את דרכנו, באופן מדויק ואישי מאוד, לבורא עולם. לתורתו, לעבודתו, לעם ישראל. כאן מצאנו תרופות ושיקויי פלא, כאן מצאנו נחמה ותקווה, וכאן אנו שומעים את הקול המעודד אותנו להמשיך ולחתור, ולא לעצור.

עבור החוויה הזו, למען החיפוש הזה, בשביל כל האנשים הנפלאים שעושים את דרכם במשעולי הגעגועים – הקמנו את בית המדרש.

 

החברים

חברי בית המדרש הינם צעירים ומבוגרים בעלי רקעים שונים ומגוונים. הצד השווה שבהם – היותם אנשים המחפשים את שאהבה נפשם בתורתו של רבי נחמן, מתוך פתיחות הלב הרחבת הדעת ואהבת הזולת. החברים מוצאים את תורתו של הרבי מעל גובה המחיצות והמסכים המבדילים בין החוגים והקהילות השונות. תורתו של רבינו היא תורה של לעתיד לבוא שאיננה נבלמת על סף מחנה זה או אחר. 
מטבע הדברים, ובצורה כל כך מתאימה לרוחו של רבי נחמן, בית המדרש מיועד לכולם. גם אם תורת ברסלב אינהה מוכרת לכם, וגם אם הגיתם בה והינכם כבר וותיקים לגמרי, תמצאו בבית הזה מקום לחיפושכם האישי.

מתוך תפיסה זו פונה בית המדרש לכל מחפש משמעות המבקש את מסילתו האישית להיכלו של רבי נחמן, ומייחל למצוא מקום לנפשו בקרב חברי אמת – לבוא ולהצטרף.

בית המדרש שואף כל העת להתרחב, לא להסתפק בגבולות המקום, רק לפרוץ ולהביא את המעיינות לכל מקום ופינה. אם מצאת את עצמך באחת מכל השורות הללו – מקומך עימנו.

בית המדרש מקיים מפגשי לימוד שבועיים בימי חמישי בלילה (ליל שישי), החל מהשעה שמונה ועד חצות. בהם “הולכים” עם התורות של רבינו, שומעים שיעורים טובים, מנגנים ומשוחחים… (לגברים ונשים בהפרדה)

 

סדנאות בשלל נושאים: התבודדות ומציאת הטוב, חינוך וזוגיות, שבת וצמיחה אישית.

 

שיעורים קבועים בליקוטי מוהר”ן בעיון ובבקיאות.

 

ימי עיון ומופעים עם אמנים ורבנים אורחים.